Vyberte stránku

3D EXPO je největší přehlídka cenově dostupných 3D tiskáren, skenerů a tiskových materiálů na jednom místě. Jeho součástí je celodenní odborná konference a odpolední hobby konference, během které byli odborníci k dispozici pro veškeré dotazy a konzultace.

Zajímavým prvkem 3D EXPO je Velký srovnávací test – „Souboj 3D tiskáren“, který letos vyhrála Prusa MK3 – moc Pepovi gratulujeme. Součástí byl i doprovodný program, workshopy, minipřednášky, diskuzní kroužky.

 

 

Letos jsem navštívili jubilejní páté 3D EXPO coby přednášející.

  • Adam Jech v hobby konferenci s přednáškou “Pohled do 3D tisku a výtisků”

Kde jste se mohli dozvědět o jemných rozdílech v nastavení tiskárny a jejich dopadech na kvalitu a rychlost tisku.

 

Je 3D výtisk vhodný? Mohou být objekty tisku hladší? Jaká je cena? Jaká je pevnost? Čas vyhotovení? S těmito otázkami se setkává dnes a denně každý, kdo má tiskárnu doma byť jen jako koníček, nebo jako obživu. Každá z těchto otázek má vliv na ty další.

Na přednášce jsme si ukázali a porovnali standardní, detailní a hrubý tisk, ale i alternativní přístupy k 3D tisku. Protože různé stroje a různá nastavení ovlivňují výstupní faktory. Mezi návštěvníky přednášky byli začátečníci i zkušení matadoři. Obohatit se mohli 3D tiskaři na jakékoli úrovni na přednášce i v následné diskusi. 

Adamova přednáška “Pohled do 3D tisku a výtisků”

 

3D tištěná soška Charlese Darwina (Natural history museum London) a Adam – O původu 3D tisku.

 

 

 

 

  • Tomáš Michálek  v profi konferenci s přednáškou Malosériová výroba v 3D továrnách”

 

V dnešní době je kladen veliký důraz na rychlost a originalitu produktů a výrobků. Tradiční způsoby výroby však neobstojí u tak náročných podmínek. Na řadu přichází aditivní výroba, v jejímž čele stojí právě 3D tiskárny.

Na přednášce bylo možno pohlédnout pod slupku dnešních 3D továren a 3D farem. Jaký je stav ve světě, a jaký na českém trhu. Kde můžete továrny najít, proč a pro koho má takový způsob výroby smysl? A jaké jsou její největší výhody?

V případě zájmu máme obě přednášky k dispozici.

 

 

Pro laickou veřejnost byla výstava i přednášky otevřením a rozšířením obzorů.

Co se dá vyrábět na 3D tiskárně? Jak 3D tiskárny vypadají a pracují, jak dlouho jim tisk trvá? Jaké produkty potřebují, aby mohli vůbec tisknout?

Návštěvníci z oboru měli možnost si s každým z vystavujících popovídat na odbornější úrovni, nebo si prohlédnout svou konkurenci, popřípadě navázat kontakty pro budoucí spolupráci. O tom všem EXPO bylo. Budeme se těšit na další ročník. A v nejbližším termínu se můžeme potkat na Prague Maker Faire na konci června.

 

Společný projekt 3d tiskáren „PET(s)culpt“ vévodil výstavě.

Latest posts by MichaelaSvobodova (see all)