Vyberte stránku

3D-tiskarna-v-makerslabu 02Na jednom z našich pravidelných 3D meetupů se u nás v Makerslabu stavili naši kolegové ze Slovinska z dílny Irnas a představili nám tu skvělé stroje.

3D tiskárna nazvaná Troublemaker poskytuje tiskový objem 30x30x30 cm což je v dnešní době nadstandardní prostor. Tiskárna je robustní a dobře přístupná ze všech stran.

Během několika málo kroků se tiskárna dala zakrytovat, a bezproblémově  tiskla. Na tiskárně bylo použito několik velice progresivních konstrukčních prvků jako například tisková platforma uchycená na 4 místech. To z ní dělá poměrně stabilní plochu ideální pro 3D tisk i pro zakázkový 3D tisk.

Budete se moct těšit, že i tuto tiskárnu budeme stavět v brzké době v Makerslabu za krásných cca 30 tisíc.

 

 

Další stroj který nám byl představen byla CNC 3D tiskárnafréza, která se soustředí na jednoduchou konstrukci a maximální reprodukovatelnost kdekoliv na celém světě. Všechny prvky na tomto stroji, byly z ocelových jeklů, které lze sehnat opravdu úplně všude. Je to velmi efektivní stroj, a každý makerspace a menší dílna si ho mohou dovolit. Tato CNC mašina přijde v základu  cca na  29 000Kč. A s nástavbou plasmového řezáku na dvojnásobek.

 

 

Víc takových jako je  IRNAS:
V ústavu IRNAS se snaží aplikoCNC freza v makerslabuvat obrovské vědecké poznatky pro každodenní realitu tím, že vytváří efektivní a cenově dostupné systémy. Věří, že open-source vytvoří svět, kde se bude lépe žít, a to od pokročilých komunikačních systémů až po jednoduché každodenní potřeby pro domácnost. Jsou nezisková organizace, která odměňuje ty, kteří vytvářejí, a to vždy zkoumáním nových projektů a nápadů. Veškerá jejich práce je zveřejněna pod open-source a open-hardware licencí.

 

3D tisk  přednáška

školení 3D

3d tiskarna

 

 

Websites and social links:
GoodEnoughCNC: http://goodenoughcnc.eu/
FB: https://www.facebook.com/instituteirnas
Twitter: https://twitter.com/institute_irnas

Adam Jech
Follow
Latest posts by Adam Jech (see all)