Vyberte stránku

Jaká je cena 3d tisku z kovu?

Cena? To je asi první věc na kterou se lidé ptají, když se dozvědí, že něco takového jako 3D tisk z kovu je vůbec možné.

Cena závisí na mnoha faktorech. Hlavním měřítkem je objem tisknutého modelu a můžeme říci, že 1cm³ přijde přibližně na 200Kč. To není zas tak špatné. Ale není to konečná cena.

Do hry vstupuje minimální cena zakázky, leštění, barvení, doprava a další příprava jednoho kusu. Pokud se to celé vyčíslí, tak se u malé věci rychle dostáváme na 1000Kč. Cenu je dobré prokonzultovat předem a popřípadě model optimalizovat. S tím Vám velice rádi pomůžeme.

Jednoduché pravidlo zní, čim více hmoty je v obrysu objektu, tím bude model levnější.

IMG_1554

K čemu se 3D tisk z kovu nejčastěji používá?

Zde narážíme na stejný dotaz i u normálního tisku, a na tuto otázku si musí každý odpovědět sám 🙂 Ne, dělám si srandu, originální bižuterie, konstrukční díly s netradičním designem, objekty jako náhradní díly které mají stejné vlastnosti jako předešlý prvek, ale se zlomkem pevnosti, a takto bych mohl pokračovat dál a dál, vše je jen otázky ceny.

služby_3D tisk z kovu_makerslab_01

Další díl již brzy zde: Technologie 3D tisku z kovu
Fotografie: Tomáš Michálek, Makerslab.cz

Follow

Adam Jech

Co-founder at MakersLab
Svou první podomácku postavenou tiskárnou, jsem se rozhodl, že 3D tisk je ta správná volba a nyní již obsluhuji fungující portál pro 3D tisk, výrobu na zakázku a modelování právě pro 3D tisk.

www.MakersLab.cz | www.3demon.cz | www.fashion-stl.cz
Adam Jech
Follow

Latest posts by Adam Jech (see all)

Starší příspěvky:
3D tisk z kovu

Připravil jsem pro vás seznámení s kovovým 3D tiskem. Jelikož je to obsáhlé téma bude rozděleno do několika po sobě...

Zavřít