Vyberte stránku

Připravil jsem pro vás seznámení s kovovým 3D tiskem. Jelikož je to obsáhlé téma bude rozděleno do několika po sobě jdoucích článků.

3d tisk z kovu_ makerslab033d tisk z kovu_makerslab_01

Převážně se všechny texty budou týkat tisku z nerezové ocele. Ta se tiskne např. z ocelového prášku s následným přidáním bronzu. Nerezová ocel je nejlevnějším vstupem pro tisk z kovu, pevným a vhodným i pro velké objekty. Další materiály jako je titan, nástrojové ocele, hliník a další jsou již v jiné cenové kategorii a jejich technologie tisku je malinko odlišná. Budeme se jimi zabývat v některém z našich příštích seriálů.

 

  1. Využití a cena
  2. Technologie
  3. Návrh designu pro 3D tisk z kovu
  4. Pravidla, tipy a triky

Chcete-li se dozvědět o materiálech (nejen kovových), které lze dnes tisknout na 3D tiskárnách, přijďte na kurz 3D tisku pro začátečníky. Dozvíte se jaká data potřebujete pro tisk, jak je získat a jakými technologiemi je můžete tisknout. K výběru máte i celou řadu dalších kurzů.

3dtisk z kovu makerslab_02

Zdroje fotografií:

  • https://cz.pinterest.com/pin/61150507410340333/
  • https://3dprint.com/71349/3d-printed-sink-faucets/
Follow

Adam Jech

Co-founder at MakersLab
Svou první podomácku postavenou tiskárnou, jsem se rozhodl, že 3D tisk je ta správná volba a nyní již obsluhuji fungující portál pro 3D tisk, výrobu na zakázku a modelování právě pro 3D tisk.

www.MakersLab.cz | www.3demon.cz | www.fashion-stl.cz
Adam Jech
Follow

Latest posts by Adam Jech (see all)

Starší příspěvky:
Update firmware Prusa i3

Jak dostat aktuální verzi firmware (program uvnitř řídící jednotky tiskárny) modelu Prusa i3? Přinášíme Vám jednoduchý návod krok za krokem....

Zavřít