Vyberte stránku

MakersLab v Paralelní Polis otevírá své dveře veřejnosti. Těšíme se na vás poslední prázdninový den, 31.8.2015 od 9:00 do 20:00.

 Zajímají-li vás nové technologie, neváhejte se k nám do MakersLabu přijít podívat. Jsme inovativní 3D tisková dílna, kde si můžete nechat cokoliv vymodelovat a vytisknout. Členové mohou tisknout sami na našich tiskárnách. Každé pondělí od 18:00 do 20:00 pořádáme 3D meetupy v Paralelní Polis. Jsou to volně přístupné přednášky a diskuze o aktuálních tématech týkajících se 3D tisku. Na 3D meetupech se můžete setkat i s mnoha zajímavými hosty – třeba s designéry, od kterých se dozvíte jak a k čemu 3D tisk využívají. Témata nadcházejících i proběhlých meetupů najdete v událostech na našich facebookových stránkách.

 Během dne otevřených dveří vám ukážeme jak se předměty dají vytisknout na stolní 3D tiskárně. Můžete si zkusit něco vyskenovat 3D skenerem. Představíme tiskárny na vytlačování termoplastu (FDM) i tiskárny, jenž tisknou vytvrzováním pryskyřice (DLP).

K vidění bude také závodní dron (kvadrokoptéra), který jsme v MakersLabu postavili. Vyzkoušíte si brýle pro přenos video obrazu z dronu. Pilot na zemi po nasazení brýlí vidí to co dron ze vzduchu. Tento systém začíná být velmi populární. Pomalu vznikají první droní závody.

 Představíme vám na jakých dalších projektech v MakersLabu pracujem. Popovídáme si třeba o možnostech vzdělávání v oblasti 3D technologií.

 Odnesete si s sebou domů vytisknutý suvenýr. Těšíme se na vás!

Latest posts by Tomáš Michálek (see all)